EN İYİ MOTORLU TESTEREYİ ALMAK

EN İYİ MOTORLU TESTEREYİ ALMAK

Çözüm piyasadaki en iyi testereyi almak mı, senin için en iyi testereyi bulmak mı?

 

Hazırsan bu sorunu beraber cevaplıyoruz!

 

Odun ve ağaç kesiminde en önemli yardımcın hiç şüphesiz kaliteli ECHO motorlu testereler. Minimum güçle maksimum iş sağlayan yüksek performanslı ECHO motorlu testereler, efor tasarrufunun yanı sıra zamandan kazanmak için de ihtiyaca birebir.

 

Motorlu testere alırken dikkat etmen gereken hususlar da yok değil. Öncelikle kendine sorman gereken birkaç soru var. Bu soruların cevaplarına göre alacağın motorlu testere, tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı gibi, işine yaramayacak gereksiz ağır ve pahalı ürünler almaktan da seni kurtaracak.

 

 

 

 

İlk olarak kendine sorman gereken soru “Testereyi ne sıklıkla kullanacağım?”

Bu sorunun cevabına göre eğer yılda birkaç kez hobi amaçlı kullanacaksan; tercihini yüksek motorlu ağır benzinli testerelerden yana değil, daha hafif - kolay kullanımlı, ALPINA elektrikli testerelerden yana yapmanda fayda var. Fakat ağaç kesme - devirme, büyük çaplı odun kesimi gibi işlerde sık sık çalışma gerektiren bir kullanım sıklığın varsa bizim tercihimiz motor gücü ve silindir hacmi elektriklilere göre daha büyük olan ECHO benzinli testerelerden yana olacak.

 

 

 

Cevaplaman gereken bir diğer soru ise “Kullanacağın motorlu testerenin ağırlığı ve ergonomik yapısı sana konforlu bir çalışma olanağı sunuyor mu ve bu testereyi kullanmak için yeterince deneyimli miyim?”

 

Eğer motorlu testereler konusunda gerekli deneyim ve tecrüben yoksa hareket alanı kısıtlı – ağır ve büyük makinalardansa hafif ve ergonomik tasarımlı ECHO makinaları tercih etmen ilerde başına gelebilecek çoğu kazanın önüne geçmiş olacak. Unutma ki testere kullanırken dikkat etmen gereken en önemli detay; Güvenlik!

 

 

 

 

 “Testereyi hangi amaçla ve nerelerde kullanacağım?”

Bu soruların cevapları da alacağın testerenin şekillenmesinde önemli bir rol oynuyor. Budama, dal ve küçük fidan kesimi yapacaksan ECHO hafif tüketici testereleri tam sana göre olacaktır. Yarı profesyonel bir kullanıcı isen ECHO orta ağırlıktaki testereleri tercih etmen gerekir. Fakat işin ağaç kesmek, meşe devirmek gibi bir profesyonelliği gerektiriyorsa ECHO ağır testereler soruna cevap olacaktır.

 

Nerede kullanacağın ise testereyi elektrikli mi yoksa benzinli mi tercih edeceğin sorusuna cevap olacaktır. Çünkü elektrikli testereler elektrik enerjisine olan gereksinimleri nedeniyle daha kısıtlı bir çalışma alanı sunarken, benzinli testereler uzun çalışma süresi ve yağmur altında da çalışabilmeleriyle açık alanlarda kesim yapmak için sana sınırsız özgürlük sunar.  

 

 

 

Temel olarak bu sorulara vereceğin cevaplarla alacağın testere ihtiyacını tam anlamıyla karşılayacaktır. Bu soruların yanı sıra, eğer hala daha kafan karışıksa, seçeceğin motorlu testereyi detaylandırabilmek için de kendine sorabileceğin soruların bir listesini de aşağıya bırakıyoruz!

 

Servis ve bakıma duyulan ihtiyaç ne kadar?

 

Erişimi kolay hava filtresine ve bujiye ihtiyacım var mı?

 

Zincirin esneme kolaylığı ve değiştirilmesi benim için önemli mi?

 

Bayi ve servise erişimim kolay mı?

 

Üstün japon teknolojisi ürünü mü?

 

Isıtmalı sap gibi kış özelliklerine ihtiyacım var mı?