HEYECAN VERİCİ BİRLEŞME DUYURUSU

HEYECAN VERİCİ BİRLEŞME DUYURUSU

CIFARELLI SPA, PMG TARAL’DAN HİSSE SATIN ALDI

Hem Cifarelli Spa'nın hem de PMG Taral'ın büyümesinde ve stratejik gelişiminde önemli bir kilometre taşını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Cifarelli Spa, PMG Taral'daki hisse satın alımını Kasım 2023'te başarıyla tamamlamıştır.

Bu birleşme, gelecekte, siz değerli müşterilerimize kullanıcı dostu, verimliliği yüksek, ve daha rekabetçi fiyatlarla yeni teknoloji ürünlerinin tasarımı ve piyasaya sunulmasının başlangıcı olacaktır.

Birleşmenin Temel Hedefleri


1.Ortak Ürün Geliştirme: Birleşme, Cifarelli Spa ve PMG Taral'ın uzmanlığını ve yeteneklerini bir araya getirerek yenilikçiliği teşvik etmeyi ve öncü ürünler yaratmayı amaçlamaktadır. Güçlü yönlerimizi birleştirerek sektörde fark yaratmayı hedefliyoruz.

2.Küresel Dağıtım Ağı: Cifarelli Spa'nın geniş uluslararası dağıtım ağından yararlanacak olan PMG Taral, yeni pazarlara ve fırsatlara erişim kazanacaktır. Bu stratejik avantaj, yalnızca erişim alanımızı genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda pazardaki varlığımızı da artıracaktır.

3.Optimize Edilmiş Tedarik Zinciri: Tedarik zinciri operasyonlarının entegrasyonu, verimliliğin ve maliyet etkinliğinin artmasına neden olacaktır. Süreçleri optimize etmek, teslim sürelerini kısaltmak ve üretimden teslimata kadar sorunsuz bir akış sağlamak konusundaki taahhüdümüzü sürdürüyoruz.

2019 yılında MAPAŞ A.Ş, GEM A.Ş. ve Fransız PUBERT SA ortaklığıyla kurulan PMG TARAL A.Ş., Türkiye'nin en eski ve bilinen markalarından biri olan TARAL'ın marka haklarını ve üretim hatlarını satın aldıktan sonra Eskişehir'de çapa makinesi üretimine başlamış ve kısa sürede yeniden sektörün lider markalarından biri olmayı başarmıştır.
Bu operasyonla ve 2023'ten itibaren ZANON zeytin hasat makinalarının distribütörlük anlaşması ile PMG Taral, zeytin sektöründe varlığını genişletmeyi planlamaktadır.
Bu birleşme, vizyonlarımızın stratejik uyumunu ve müşterilerimize ve ortaklarımıza benzersiz değer sunma taahhüdümüzü temsil ediyor. Cifarelli Spa ve PMG Taral'ın güçlerinin birleşiminin sürdürülebilir büyüme ve başarıya giden yolu açacağına inanıyoruz.